Hvorfor Moorea Seal sier at du ikke trenger å overkaste seg for å være glad

Moorea Seal er ikke bare eieren av et vellykket boutique, hun er en talentfull smykker designer, har sin egen linje av kontor tilbehør, og er en bestselgende forfatter. Hun presset bokstavelig talt dette intervjuet mellom skriving og kunst som ledet hennes fjerde bok - utløpt neste år. En titt på hennes Pinterest-kort eller Instagram-konto vil få deg til å redesigne hvert rom i hjemmet ditt, og handle for en helt ny garderobe.

Med tre inspirerende bøker som allerede er på hyllene (du vet at de er fantastiske når Oprah håndplukker dem til nettstedet hennes) og et helt nytt flaggskip i Seattle sentrum som viser håndlagde designere og donerer en prosentandel av inntekter til ideelle organisasjoner, lever Moorea virkelig henne motto gjør det bra, gjør det bra. Her deler Moorea hvordan hun begynte, hva inspirerer henne, og hennes visjon for fremtiden for hennes merkevare.

Navn: Moorea Seal, CEO og Creative Director of Moorea Seal
Alder: 31
Plassering: Seattle, WA
Utdanning: BA i Studio Art med vekt på Illustrasjon

Hva var din første jobb ute av college og hvordan landet du den

Jeg ble uteksaminert i 2009 rett på høyden av effekten av lavkonjunkturen og tro meg, det var en veldig vanskelig tid å komme inn i arbeidslivet, særlig som noen med en grad i kunst. Men det som studerte kunst lærte meg, var å skape noe ut av ingenting, å være innovativt selv når ressursene er knappe. Jeg nannied for to familier rett etter college for å sikre at jeg kunne finansielt opprettholde meg selv.

Da startet jeg en Etsy-butikk for å utfordre meg selv for å komme opp med en kreativ måte å leve på, jeg prøvde å selge illustrerte kort i begynnelsen, men det gjorde det ikke bra. Jeg begynte også å jobbe som kunstnerassistent til en billedhugger her i Seattle, som betalte lite, men var virkelig berikende kunstnerisk. Det inspirerte meg til å prøve å lage smykker, forestille det som småskulpturer. Og derfra begynte jeg å selge smykker på Etsy og mitt lille merke vokste og vokste. Jeg startet også en blogg i 2009 som en måte å uttrykke meg selv gjennom å skrive, utfordre meg selv til å lage kunst og dele det, og å finne samfunn over hele verden.

Innen 2010 begynte jeg å gjøre freelance illustrert portretter for bloggere, grafisk design, bloggdesign (jeg lærte meg noen grunnleggende koding), og begynte å lage designarbeid for musikere. Jeg hadde ikke en jobb rett ut av college. Mer som seks! Og jeg hadde ikke muligheten til å lande noe godt betalende eller bemerkelsesverdig. Men jeg hustled hardt og kom forbi mens jeg prøvde mange forskjellige ting og gjorde mest mulig ut av tiden jeg hadde.

Hvor vokste du opp, og hvordan havnet du opp i Seattle

Jeg vokste opp i landlige England i en landsby på 400 personer, da da jeg var 8 flyttet vi til en by på 2000 personer i Sierra Nevada-fjellene i Nord-California, kalt Nevada City. Jeg endte opp med å flytte til Seattle for college etter å ha hatt et ganske traumatisk første år på college i Sør-California. Jeg elsket hvordan Seattle føltes som en liten storby med naturen rundt. Men i disse dager blir det ganske trangt inne i byen. Kan være en grunn til å flytte tilbake til Storbritannia en dag!

Du har en massiv Pinterest som følger, hvordan har dette skjedd, og hvordan har Pinterest spilte en rolle i din virksomhet

Det var ærlig en bit av en overraskelse! Rundt 2011 jobbet jeg som freelance grafisk designer, illustratør og bloggdesigner. Jeg fant Pinterest når det var i Beta og syntes det ville være en fin måte å skape inspirasjonstavler for mine klienter. Når jeg hadde brukt det en liten stund som et verktøy for mine klienter, skjønte jeg at det var en fin måte å skape inspirasjonstavler bare for meg selv. Jeg har alltid vært noen som elsker å dokumentere, samle, journaling og lage sider med kunstbøker fylt med utklipp av ting jeg elsker. Pinterest føltes som en digital plass for meg å samle på samme måte som jeg gjorde på papir.

Det var ikke før noen spurte meg hvor mange tilhengere jeg hadde på Pinterest ca 6 måneder senere, da jeg skjønte, omg, jeg hadde 250.000. Og siden da har den vokst til 950 000! Det var på grunn av Pinterest at jeg bestemte meg for å samarbeide med mine nåværende forretningspartnere og starte mooreaseal.com, og skape et nettsted som klart gjenspeilet den kreative visjonen til mine Pinterest-brett. Det føltes veldig organisk å lage en butikk som kuraterte varer på samme måte som jeg var intuitivt pinnende på Pinterest. Pinterest fortsetter å være en av våre største trafikkdrivere.

Du har nå skrevet tre fantastiske bøker; vil du fortelle oss litt om inspirasjonen bak hverandre og hvordan ideene til dem kom til

Disse bøkene er mitt hjerte!

52 lister prosjektet startet som et prosjekt på bloggen min i 2013. Jeg er veldig åpen om å ha depresjon, angst, яand traumer, og jeg visste at hvis jeg sliter med disse tingene, må så mange flere håndtere de samme vanskelighetene - stille eller høyt . Jeg ønsket å skape en ressurs for meg selv og andre for å bidra til å være sentrert i øyeblikket, og uttrykke våre tanker og følelser på kortfattede og enkle måter gjennom listelagring. Listerne skaper også mulighet for oss alle til å oppdage skjult visdom og innsikt om hvem vi er og hva vi trenger. Denne boken handler om guidet selvoppdagelse. Og i 2015 hadde jeg sjansen til å slå den inn i en bok takket være Sasquatch Publishing House her i Seattle, oppdaget bloggen min og likte min skriftlig stemme!

52 Lister for lykke ble inspirert av min oppfatning at det ikke var noen suksessnivå som skulle skape langvarig lykke, det må lykkes å finne i den personen jeg allerede er og som jeg investerer i daglig. Da min første bok gjorde det så bra med en gang, hentet i Anthropologie, Urban Outfitters, Barnes og Noble, og over 400 butikker over hele verden, fikk jeg bare innse at selv om suksessen var fantastisk og så spennende, var det et øyeblikk å savor, heller enn noe som definerer meg som en person og min verdi. Lykke kommer fra innsiden, og hver person på jorden fortjener gave av lykke og kjærlighet. Denne boken handler om å skape en lykkeøvelse og lære innsatsen og utgangene til det som virkelig gir deg glede.

Føl deg hjemme kom for å være fordi hjemme er en enorm viktig ting for meg, en kilde til komfort og glede, et sted verdt å investere på mange måter. Jeg har flyttet nesten hvert år, noen ganger noen ganger i året, de siste 13 årene. Hver gang jeg flytter, når jeg lander først i et nytt rom, har jeg en vanskelig tid å føle meg som meg selv når jeg ikke ser meg selv i mine omgivelser. De visuelle og taktile elementene i hjemmet har så stor innvirkning på vårt følelsesmessige velvære, og det er det fokuset jeg utforsket gjennom denne boken, og gir ressurser for leserne til å utforske hva som virkelig får dem til å føle seg hjemme i sine rom og i seg selv.

Hva synes du skiller deg fra andre butikker Hvor får du inspirasjonen din?

Noe som vi ofte ser i landskapet med butikker med en nydelig kurasjon av unike gjenstander og klær, er en veldig stram og slags standoffish holdning, som om butikken og produktene selv er så vakre at de er ekstremt eksklusive. Målet med butikken vår har alltid vært å utfordre det falske konseptet, at de vakreste gjenstandene bare er for en bestemt gruppe mennesker. Vi har alltid forsøkt å tilby et rom med inklusivitet, positivitet og varme samtidig som vi deler varer som gir et unikt perspektiv og design, og mest spesielt feirer designere hvis arbeider er laget i USA..

Vi er mega-inspirert av hva som skjer i kultur og hver sesong, fra politikk til sosial endring, vi elsker å oppdage og strømpe produkter som gir glede og en kilde til selvuttrykk. Jeg er alltid på jakt etter nye designere og ny kunstner innen verden av mote og design. Og smykker er virkelig der vår spesialitet ligger. Vi startet vår nettbutikk med fokus på smykker, og det har vokst med klær, hjemmeinnredning og gaver siden da og selvfølgelig til en vakker butikk i Seattle også! Smykker og et ønske om å dele en positiv plass og en melding er virkelig hvor vi får mest inspirasjon.

Du arrangerer mange hendelser i butikken din, hvorfor gjør du dette? Hva har vært noen av dine favoritter

Med det ønske om å være en plass for inklusivitet, en kilde til å dyrke og fremme samfunnet og feire nye perspektiver i design og stemmer, tror jeg det satte oss opp fra begynnelsen til å være en stor vert for hendelser! ЯVi har noen gjenværende hendelser : Happy Hours hver fredag ​​fromя5-6: 30 i vår butikk. Gratis champagne og en gave med hvert kjøp! Vi har ofte tarotavlesninger, astrologiavlesninger, og til og med gratis nail art hendelser med Juniper Nails. Vi elsker også vertskap for arrangementer som virkelig møter oss i hver sesong. Kranser gjøres om vinteren, for eksempel. Vi kan ikke vente på flere arrangementer i årene som kommer.

Hvem er på Moorea Seal-teamet Hva er teamstrukturen din?

Vi startet vårt firma tilbake i 2013 med bare meg, min kusine Reed, som har bakgrunn i markedsføring og salg, og en av mine kjære venner Jenette som har bakgrunn i detaljhandel og psykologi. Min bakgrunn er i kunst, musikk, skriving og sosiale medier markedsføring. Derfra kom Tram og Jessie raskt til vårt operasjonsteam, først som praktikanter, og i dag er de virkelig en del av kjernen som har hjulpet med å bygge dette selskapet. Siden vi har et nettbutikksted, en engros smykker linje, og papir og desktop linje pluss et butikkfront, har vi forskjellige lag for ulike områder av selskapet.

Vi har fantastiske ledere i vår butikk, vår butiksjef Crystal and Reina, vår assistent manager. De forvalter 3-5 salgsteammedlemmer av gangen, avhengig av sesong, samt koordinere alt som skjer i vårt butiksfront, fra dag til dag operasjoner til workshops og arrangementer.

Når ansatte du din første ansatt Hvor mange har du for øyeblikket

Jeg jobbet for meg selv i ganske mange år på egen hånd på Etsy og gjennom bloggen min fra 2010-2013. Og da min Pinterest-følge vokste til nesten en million tilhengere, bestemte jeg meg for at det var på tide å utvide og bygge noe større av virksomheten jeg hadde startet på egen hånd. Det var da jeg bestemte meg for å samarbeide med Reed og Jenette. Jeg visste at jeg trengte å jobbe side om side med folk som hadde ferdigheter jeg manglet, slik at vi som en enhet virkelig kunne jobbe optimalt med våre unike ferdighetssett for å bygge noe utrolig.

Trikk var den første personen vi hyret ikke så lenge etter Reed og Jenette, og jeg startet selskapet. Hun startet som praktikant, men nå er hun vår ledelse og gjør så mye som er kjernen til vårt firma. Hun er også den første personen på laget vårt for å ha barn! Og vi er besatt av hennes vakre lille familie.

På dette tidspunktet har vi totalt 13 personer på våre ansatte. Og vårt mål for nå når det gjelder bemanning er å holde det så lite som mulig så lenge som mulig, for å holde det samfunnet stramt. Vi elsker virkelig å se folkene som er på våre ansatte, vokse i vårt firma. Og jeg håper at de fleste av menneskene med oss ​​i dag kan fortsette å vokse med oss ​​som årene fortsetter. Vi elsker virkelig laget vårt!

Hva er noen av de prestasjonene du er mest stolte av i din karriere

Det faktum at virksomheten min fortsatt er i live og sparker, er en stor gave jeg verdsetter. Å være en liten bedrift eier er hardt arbeid, og alle i småbedrifter vil fortelle deg det samme. 70% av små bedrifter nærmer seg tre år! Så det faktum at vi fortsatt vokser fire år i vår nettside og butiksfront, kan jeg bare takke alle våre kunder og våre ansatte som holder oss i gang.

Komme til å skrive bøkene mine og da se hvor dypt de har påvirket så mange mennesker, er egentlig det jeg personlig tar mest stolthet i og hvor jeg finner mest inspirasjon og glede. Det betyr så mye for meg at ordene jeg har skrevet har hjulpet noen andre til å forfølge sitt sanne selvstyre. Med alle mine bøker, 52 lister prosjektet, 52 Lister for lykke, og Føl deg hjemme, Jeg ville bare lage verktøy som alle kunne bruke til å utdype deres selvforståelse, selvtillit, medfølelse og kjærlighet. Og jeg er så takknemlig at jeg har muligheten til å fortsette å skrive flere bøker med samme intensjon og håp.

Hva er noen av dine håp og drømmer for fremtiden

For min virksomhet: I år vil jeg holde styr på alle måtene vi har investert i vår virksomhet, og deretter få alt vi gjør med sitt høyeste potensiale. Jeg vil gjerne se det opprettholde seg selv med mindre avhengighet av meg som et ansikt på en bedrift. Jeg vil også gjerne lage nye passive inntektsformer for biz, slik at alle er mindre utstrakte i oppgavene sine. Og langt inn i fremtiden vil jeg gjerne se at min virksomhet blir stadig mer bærekraftig for seg selv og for ansatte. En sunn, glad forretning rundt. Å, og skriv bøker for resten av livet mitt! Jeg jobber med en akkurat nå, det er fire om fire år!

For mitt personlige liv: Fortsett å investere i mine nye rutiner. Finn nye måter å ha rutiner av moro! Reise sjeldnere for jobb, og mer til glede. Meditere om å være i nåtid alltid. Somedag enten være foreldre eller fosterforelder eller en mentor for barn. Flytt tilbake til Storbritannia.

Hvilke råd vil du gi ditt 23 år gamle selv

Du trenger ikke å bevise noe for noen, og du trenger ikke å overakse for å bli elsket. Siden jeg var liten jente, har jeg alltid følt at det er min plikt å være ansvarlig for andre og å lede selv når det stresset meg ut. Jeg ville ta på byrder som ikke var mine å bære.

For noen år siden pleide jeg å si at jeg ønsket å være den neste Oprah eller Ellen fordi jeg elsker hvordan de gir tilbake til folk og hjelper folk å føle seg oppløftet gjennom sitt arbeid. Nå forstår jeg at jeg i kjernen er en nurturer, og veldig sint, og det er beundring om å elske andre som trekker meg til Ellen og Oprah. Med den selvforståelsen vet jeg nå at jeg egentlig ikke ønsker berømmelse eller glamour, eller noe av presset og påkjenninger som Oprah og Ellen må oppleve med sin store tilstedeværelse i media. Jeg vil ikke ha det greit.

Jeg vil at mitt arbeid skal snakke for seg selv uten at jeg må være foran og midt. Men det jeg vil, er å oppdra andre på mine egne små måter, spesielt gjennom bøkene mine, ved å skape kilder til komfort og støtte selvbehag. De siste 10 årene har lært meg mye i å verdsette de små tingene, de sødme og ømme øyeblikkene i livet. Jeg er en sensitiv ånd, og jeg vil ha 23 år gammel meg å vite at det er en flott ting å være. Det er ikke en svakhet, det er en gave.

Moorea Seal er Everygirl

Favorittby å besøke
Edinburgh, Skottland eller min landsby i England. Jeg flyttet til USA da jeg var 8, jeg håper å flytte tilbake til Storbritannia en dag! Kanskje pensjonering.

Siste gjenstand du splurged på
Jeg har nettopp kjøpt denne enkle 14k gull og perle øredobber fra butikken min og jeg er i LOVE. Jeg elsker å ha på deg en blanding av unike små studs akkurat nå.

Favoritt måte å slappe av

Ser på britiske spillutstillinger på YouTube med min mann og hund snuggled opp på sofaen. Spiller videospill med en av mine beste venner.jaKaraoke med mitt mannskap.

Favoritt unn deg selv godbit
Jeg er en cookie fiend. Chocolate chip cookie elsker for livet. Enda bedre hvis det er et dash salt på toppen og valnøtter, havremel og kokos blandet inn.

Hvis du kunne ha lunsj med noen kvinne, hvem ville det være og hvorfor
Jeg ville ha elsket å ha møtt Joni Mitchell på 60-tallet da hennes musikalske og kunstneriske karriere fortsatt var forming. Hun var grunnen til at jeg begynte å spille gitar og skrive musikk da jeg var 15. Og hennes sårbarhet gjennom låtskriving hjalp meg så mye gjennom de angstige årene av teenagedom og stressene fra 20-årene.

FAVORITTER FRA MOOREA SEAL